דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
דלג על הרשמה למידע
הרשמה למידע

הרשמה למידע

הרשמו עכשיו וקבלו למייל מידע עדכני אודות אירועים ופעילויות בק.טבעון 


 

 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

ערב מוצלח למודעות בריאות הנפש

16/07/2017
ערב מוצלח למודעות בריאות הנפש

הקהל שהגיע לאירוע המודעות לבריאות הנפש, עבר חוויה משמעותית ולא נשאר אדיש אל מול המפגש שעסק ביצירה, התמודדות וקהילה.

 

ביום שני האחרון, התקיים אירוע המודעות לבריאות הנפש – האירוע השנתי של תוכנית "עמיתים". זו השנה השנייה ברצף בה מתקיים אירוע מודעות שכזה. האירוע הינו תוצר של שיתוף פעולה בין רשת המתנסים קרית טבעון של החברה הארצית למתנ"סים, תכנית עמיתים, משרד הבריאות, דרך הלב יוזמה צפונית– ליווי בתעסוקה נתמכת ויזמות, דיור מוגן "ידיד נפש" ודיור מעבר "חירם".

 

בחלל הכניסה לאולם הוצגו עבודות של אמנים משתתפי התוכנית – צילום- אבנר רשף, ציור – רונית לביא, הדפס- דליה שמאי וליבוד – מאיה הוד. תערוכה זו נוצרה בליווי הגר שנייר - מתאמת תעסוקה ויזמות בחברת "דרך הלב יוזמה צפונית", אשר הייתה שותפה פעילה ביצירת הערב כולו. הערב נפתח בשיר "אי שם" שכתבה והלחינה לילך איילה שמואלי, בביצוע שלה ושל אבירם רוזנטל ואייל רון. על הסאונד היה אחראי ליאור מדן. להקה זו ניגנה שיר מקורי נוסף גם לאחר הקרנת הסרט.

רכזת עמיתים בקרית טבעון – הדס כדורי, הנחתה את הערב, סיפרה על תוכנית "עמיתים" ועל פורום ברה"נ שהוקם בקרית טבעון לפני כמה חודשים ונפגש באופן קבוע לחשיבה משותפת ושיתופי פעולה, בתמיכתו נוצר אירוע זה. מר דרור גרינבלום, מנהל רשת המתנ"סים קרית טבעון בירך והזכיר כי התוכנית קיימת בקרית טבעון כבר כמעט 20 שנה, והיא גדלה ומתפתחת מתוך אמונה אמיתית בשיקום בקהילה.

 

במהלך הערב הוקרן הסרט "גם כשעיני פקוחות" . סרטו של הבמאי אופיר טריינין, מסע מוסיקלי נפשי של המוסיקאי והיוצר, גבריאל בלחסן, ממייסדיי להקת אלג'יר, שהתמודד עם מאניה דפרסיה. בסיום הסרט התקיים שיח עם הקהל בהשתתפות פנחס בלחסן – אחיו של גבריאל, ומורן בלעם - מנהלת מחוז צפון של דיור מוגן "ידיד נפש". השיח התקיים באווירה כנה, מכילה ומאפשרת, עם הרבה כנות ופתיחות. עלו נושאים שנגעו בחשיבות התמיכה המשפחתית והקהילה, ביצירה כתומכת בתהליך שיקום והשתלבות, בפנים השונות של הטיפול התרופתי שמוצע, ברפורמה בבריאות הנפש ובתמיכת סל שיקום. תחושת השייכות והחיבור נכחו באירוע והשיח נמשך גם מחוץ לאולם, בסיום הערב. הדס כדורי מסכמת את הערב: "אני מכווה שהחוויה שנוצרה בערב זה תעבור הלאה ונהיה שותפים בתהליך מתמשך לשינוי חברתי שמקדם אותנו אל עבר חברה מכילה, סובלנית ומאפשרת יותר. ואני מודה לעסקים המקומיים שלקחו חלק ותרמו לערב זה: ביגה ולחם ארז על הכיבוד בכניסה, חיננית על סידורי הפרחים, וחברותא על הכלים- זו תחושה נעימה לפגוש בכזו הסכמה ושיתוף הקהילה והעסקים בערב מיוחד שכזה".

 

'עמיתים' היא תכנית ארצית המשותפת לחברה הארצית למתנ"סים ומשרד הבריאות. בעמיתים פועלים לקידום שיקום והחלמה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית, באמצעות השתלבותם בקהילה, דרך פעילויות פנאי וחברה הפתוחות לציבור הרחב. מאחר וההשתלבות בקהילה מצריכה יצירת תהליך ובניית דיאלוג בין הפרט לקהילה, אנחנו פועלים גם במישור הקהילתי, לקידום שינוי עמדות בחברה ולהפחתת הסטיגמה, באמצעות פעילויות הסברה שונות, כדוגמת האירוע הזה.

לבירורים והרשמה לתוכנית-amitim@matnasim.org.il , hkaduri@gmail.com, בטלפון 04-9836588 ובפייסבוק "תוכנית עמיתים – חושבים אחרת"

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד