דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
דלג על הרשמה למידע
הרשמה למידע

הרשמה למידע

הרשמו עכשיו וקבלו למייל מידע עדכני אודות אירועים ופעילויות בק.טבעון 


 

 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

כרטיס נוער, כבר יש לך?

12/04/2015
כרטיס נוער, כבר יש לך?

 

"כרטיס נוער" הוא הדבר הכי לוהט היום בקרב צעירי טבעון, עשרות עסקים כבר הצטרפו ויעניקו הנחות לבני הנוער בעלי כרטיס המועדון.

 

 

לפני כשנה החל פרויקט של כרטיס הנוער בטבעון." אז נערכנו לקיץ 2014" מספרת לילך דרמון מנהלת יחידת הנוער של רשת המתנ"סים בטבעון והמועצה המקומית "יחד החלטנו במועצת הנוער להוציא כרטיס נוער לכל בני הנוער בטבעון, שבאמצעותו הם יקבלו הנחות מבעלי עסקים בטבעון במהלך חודשי הקיץ. במקביל פנינו אל בעלי עסקים בטבעון וסיפרנו להם על העניין וחלק אכן הצטרפו.  בשנה שעברה הצטרפו אלינו בעיקר בתי קפה, מסעדות, פיצות והבריכה. כ500 בני נוער הגיעו אלינו להוציא כרטיס נוער ונהנו מההנחות. ככה התחיל שיתוף הפעולה עם העסקים בטבעון."

 

השנה התחיל התהליך מוקדם יותר כבר עכשיו והצטרפו עסקים רבים אחרים, מתחומים נוספים וחשובים כמו טיפוח החן, מוסיקה, ספורט, תנועה וכו'.... "אפילו התקשרו אלינו עסקים מחוץ לטבעון והציעו הנחות משמעותיות" מספרת לילך "הפכנו ל"מועדון חברים" מאוד מחוזר, כנראה שהבינו שבני הנוער הם ציבור שראוי לקחת אותו ברצינות."

 

הקליקו על התמונה והיכנסו לאינדקס העסקים הנותנים הנחה לבני הנוער של טבעון

 

 

למה דווקא עסקים בטבעון?

אני רואה בעסקים בטבעון שותפים טבעיים וישירים בעיצוב המרחב הציבורי. בתוך המרחב הציבורי בעצם מתרחש רוב החינוך הבלתי פורמאלי. אני מאמינה שבכל מקום בו בני אדם מסתובבים מתקיימת אינטראקציה שמחנכת ומעצבת. ומן הסתם, בעלי עסקים שנמצאים שם במרחב הציבורי הם השותפים הכי משמעותיים בעיצובו. מאחר ואני יודעת שחלק נכבד משעות הפנאי של בני הנוער הם מסתובבים במרחב הציבורי, חשוב לי שהוא יהיה מעוצב גם עבורם, נגיש להם, מכבד אותם, רואה בהם פוטנציאל צמיחה ולא גורם מפריע. בני הנוער והצעירים מהווים 20% מאוכלוסיית טבעון. זה ציבור שאי אפשר להתעלם מהצרכים והנוכחות שלו

.

למה בכלל יחידת הנוער עוסקת בדבר הזה?

יחידת הנוער עוסקת בהמון תחומים, הדרכת קבוצות הנוער במועדון פיש, הפעלת מועדון הנוער, הדרכת קבוצות עניין של נוער – כמו קבוצת "נחנו", חילופי נוער, קבוצות נוער שמתנדב, בהפקת ימי הולדת ובהפקת מסיבות הגזוז וכו'....בין היתר אנו מלווים את מועצת הנוער, וזה היה הפרויקט המרכזי שמועצת הנוער הובילה בשנה האחרונה. בעיני זה היה זיהוי מושלם שלהם את הצרכים ואת הפוטנציאלים לשתף אתם פעולה. בני הנוער רוצים שרחובותיה של טבעון יתנו להם מענה שבדרך כלל ניתן להם מחוץ לישוב. בני הנוער אוהבים את טבעון ורוצים לבלות כאן. ברור להם שיש לעשות ממש מהפיכה ביחס אליהם כצרכנים. ובכלל כציבור שקיים ויש לקחת אותו בחשבון.

 

לפני שנה וחצי ערכתי שיחות עם קבוצות של בני נוער מהתיכון, ושאלתי אותם מה הדבר שהם הכי היו רוצים שאעשה עבורם, ואתה יודע מה הייתה התשובה?.... שאארגן הסעות שייקחו אותם מטבעון למקומות אחרים. היום המצב קצת שונה, עדיין יש דרך ארוכה ללכת, אבל אם תשאל אותם היום את אותה השאלה, אז אני מניחה שחלק מהתשובות יהיו שיעשו כאן דברים לנוער, יבקשו להיפגש עם מנהל אולם זהר, עם מנהל הקנטרי, עם בעלי בתי הקפה וכו'... והם כבר יתנו להם רעיונות מה לעשות ומתי, והם גם יהיו אלו שבסופו של דבר יביאו את החברים שלהם לכל אירוע שיקום כאן עבור הנוער.

 

לאן שיתוף הפעולה הזה הולך? מה היעד?

מבחינתי היעד הוא שכל בעל עסק או חברה בישוב, יקדישו חלק מהמשאבים שלהם לטובת בני הנוער. לא רק כי זה משתלם להם, אלא בעיקר כי הם סוכני חינוך ברצונם או שלא ברצונם. הם הפנים של ה"חברה הבוגרת", של ה"עולם האמיתי" שבני הנוער סופגים ולומדים ממנו. ואני רוצה שככה בעלי העסקים בטבעון יראו את עצמם – הם לגמרי מחנכים מבחינתי, היום יש לזה גם שם אקדמי – מחנכים בלתי פורמאליים במרחב הציבורי המשותף.

 

אם אני ארשה לעצמי קצת לחלום – אז הייתי רוצה שלאורך כל השנה, בעלי העסקים יוכלו להציע שירות טוב ואיכותי לבני הנוער, לא רק במחירים, אלא גם באיכות הזמן שבני הנוער ישהו אצלם, למשל, הרצאה טובה, בכל שבוע, בבית קפה – רק לבני נוער. אירוח של אנשים מפורסמים ומעניינים לשיחות על הספורט / בריאות / תזונה בחדרי הכושר או בקנטרי, הצעת קורסים בבישול, אפיה וכו'... בבתי הקפה או המסעדות בטבעון ועוד... אבל הדגש צריך להיות בני נוער, יש המון נושאים שמעניינים אותם. אפשר להתייעץ אתנו בנושא ולחשוב ביחד.הייתי שמחה שהמרחב הציבורי בטבעון יהפוך לביה"ס של חכמת הרחוב. בני נוער צמאים לחכמה הזו.

 

ולמי פונים בעלי עסקים שרוצים להצטרף למהלך הזה?

אפשר לכתוב לנו מייל – noar@kiryat-tivon.muni.il

אפשר להתקשר -   04-9539248

הכי פשוט ויעיל גם פשוט להיכנס לטופס האינטרנטי ולהירשם – דרך הפייסבוק – מחלקת הנוער טבעון.

או בכתובת הזו - http://goo.gl/forms/OlaQqeAfa7

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד