דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
דלג על הרשמה למידע
הרשמה למידע

הרשמה למידע

הרשמו עכשיו וקבלו למייל מידע עדכני אודות אירועים ופעילויות בק.טבעון 


 

 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

מכתב להורי-ילדי הצהרונים

29/08/2017
מכתב להורי-ילדי הצהרונים

 ז' אלול תשע"ז

29 באוגוסט 2017

הפעלת צהרונים על ידי הרשות המקומית ורשת המתנ"סים קרית טבעון בשנה"ל תשע"ח

 

הורים יקרים,

בהמשך לבדיקה יסודית של נושא הצהרונים ובהתאם לשיח מעמיק שקיימנו עם שותפינו למהלך, אנו מוציאים לכם את המידע העדכני באיחור. אנו מודים לכם מראש על ההבנה ועל שיתוף הפעולה.

 

תוכנית "ניצנים" אותה פרסם משרד החינוך בשיתוף משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי ולצידה חוק "הצהרונים" שאושר בכנסת בסוף יולי, חייבו את הרשות המקומית בקרית טבעון ואת רשת המתנ"סים ,כמו את שאר הרשויות ברחבי הארץ, להתאים את שירותי הצהרון בבתי הספר ובגני הילדים למודל ארצי.

לאחר בדיקה מעמיקה של האפשרויות החליטה הרשות המקומית בשיתוף עם הנהגת ההורים להפעיל את צהרוני הגנים ובתי הספר בשנה"ל תשע"ח מבלי להיכנס לתוכנית "ניצנים" ובמחיר של 935 ₪ לחודש ל-10 חודשים. מחיר זה אמנם מאלץ אותנו לבצע שינויים מסויימים בתוכנית הצהרון אך מאפשר גם הפעלת תוכנית ברמה גבוהה הכוללת את ימי החופשות. (לא כולל יולי אוגוסט).

 

מתוך הכרה ברמת שירותי הצהרון הגבוהה שהנהגנו בקרית טבעון אל מול הגדרות תוכנית "ניצנים" שצמצמו את שירותי הצהרון לטובת האחידות הארצית, פעלנו באחריות רבה בדיונים שערכנו בכדי להגיע לתמהיל הנכון ביותר עבור ההורים והילדים בישוב.

 

להלן תכולת שירותי הצהרון כפי שסוכמו על ידי הרשות המקומית, הנהגת ההורים הישובית ורשת המתנ"סים קרית טבעון .

1. אוכלוסית יעד – גני הילדים, תלמידי שכבה א-ג בכל בתי הספר בישוב.

2. מחיר- 935 ₪ לילד לחודש בכל המסגרות למשך 10 חודשים.

3. מספר מינימלי לפתיחת צהרון-בבתי הספר: 20. בגני הילדים-18. על פי שיקול דעת תיבדק אפשרות לפתיחת צהרון בו יהיו בין 15 ל 18 ילדים.

4. זמני פעילות צהרון:

 - בבתי הספר: במשך כל ימי הלימוד, 184 סה"כ בתשע"ח, מתום שעות הלימוד ועד השעה 16:30.

 - בגני הילדים: עד השעה 17:00. ב-13 ימי החופש של מערכת החינוך, "הימים הארוכים" ,יפעל הצהרון מהשעה 8:00 ועד 16:00 לא כולל ארוחת בוקר, כולל ארוחת צהרים.

5. צוות הדרכה וניהול: תחום הגיל הרך והמשפחה של רשת המתנ"סים אחראי על הפעלת הצהרונים. בכל מסגרת יהיו שתי עובדות-מובילה וסייעת. יודגש כי מסגרת צהרון בית ספרית, על פי הנחיות משרד החינוך היא עד 34 ילדים ובגן ילדים עד 30.

6. תוכנית פדגוגית: התוכנית הפדגוגית ,כולל ליווי ,פיקוח ובקרה היא של רשת "צהריים טובים" של החברה למתנ"סים. התוכנית והליווי זכו לשביעות רצון גבוהה מאוד של ההורים בתשע"ז.

7. חוג- אחת לשבוע תקבל כל קבוצה חוג על ידי מפעיל חיצוני. במידה ותיפתח מסגרת צהרון קטנה יותר מהמינימום הנדרש (20 בבית ספר,18 בגנים),לא יינתן חוג במסגרת זו.

8. הרשמה חלקית תתאפשר על בסיס מקום פנוי. 670 ₪ ל-3 ימים. 590 ₪ ליומיים.

9. אין הנחת ילד שני.

10. צהרונים ייפתחו השנה במקומות הבאים: גנים:תמר, צפורנים, נרקיסים, רימונים-אלונים, ינאית-נוריות, ארז-חצב, האורן, צבעוני. בתי ספר: רימונים, נרקיסים, קרית עמל, שקד.

 

הורים יקרים,

תכנית הצהרונים החדשה על פיה נפעל מה-3 לספטמבר 2017 נותנת הזדמנות להירשם לצהרונים במחיר נמוך יותר וכן נפתחה האפשרות לפתיחת מסגרות צהרונים נוספות במערכת החינוך בישוב. שיתוף הפעולה עם מחלקת החינוך במועצה ובתי הספר ורמתו הגבוהה של צוות ההדרכה של רשת המתנ"סים בקרית טבעון, הם המפתח להצלחת התוכנית. הייתה שביעות רצון גבוהה מהצהרונים שלנו בתשע"ז ואנחנו מתחייבים לעשות הכול שכך יהיה גם בתשע"ח.

 

אנא הזדרזו להירשם לצהרונים בהם עדיין יש מקום.

בברכה,

גילה דינר

מנהלת מחלקת חינוך 

 ורד אמיר מרושי

יו"ר ועד הורים יישובי

 דרור גרינבלום

מנהל רשת המתנ"סים קרית טבעון

 

 

  הפעלת צהרונים על ידי הרשות המקומית ורשת המתנ"סים קרית טבעון בשנה"ל תשע"ח
דרג את הכתבהדירוג כתבה מכתב להורי-ילדי הצהרונים: 3 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה

כתבות נוספות מהצהרונים של רשת המתנסים

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד